Sluníčka

Pozorování přírody -  výroba a klíčení semínek v " květináči z papíru "

Návod : Vezmi malý igelitový pytlíček, kousek ubrousku, semínka (např. čočka) a pár kapiček vody. Z přeložené čtvrtky vytvoř podle šablony květináč a pomaluj ho. Jestli máš hotovo, vlož pytlík se semínky dovnitř.  Můžeš slepit okraje květináče lepidlem nebo použij magnety a dej na lednici nebo použij izolepu a přilep na okno.

šablona - květináč.pdf

20210408_223300.jpg

20210408_231759.jpg

20210408_223327.jpg

Máš rád zvířátka, tak pojď na to laugh

- vystřihni zvířátka a správně je slep dohromady:-) Jestli ti střihání ještě moc nejde, řekni mamince nebo tatínkovi ať ti je vystříhnou a lepit už můžeš sám.

Skládačky zvířátka .pdf

Koumáci - je tu další pohádka, tentokrát ,, Perníková chaloupka ,,. Najdi v obrázku skryté předměty a druhý si můžeš opět vybarvit.

Perníková chaloupka.pdf

Všechny moc zdravíme laugh

Hurá, jaro už je tu !

Hádanky - Jarní květiny

Ve své sytě žluté kráse                                  Malá kytka celá bledá

pampelišce podobá se.                                  ze sněhu ven cestu hledá.

Nápověda pro Bělu :                                       Při teplotě na nule

,, Jsou to květy _ _ _ _ _ _ _  ! ''                      rozkvétají  _ _ _ _ _ _ _

( Podbělu)                                                     ( Bledule)

images.jpg

bledule-1100x618.jpg

Trojdílná sukýnka,                                         Fialové drobné květy,

bílá a malinká,                                              všechny včelky se k ní sletí.

nosí jí panenka,                                             krásně voní do dálky

má jméno _ _ _ _ _ _ _ _ .                              hlavně drobné _ _ _ _ _ _ .

Sněženka   Petrklíč  Podbělu                           ( Fialky )

snezenka.jpg

fialka.jpg

Velikonoce se blíží !

Pár nápadů na tvoření :

1. Zelené osení - Vysejte s dětmi osení do misky. Nechte děti, ať se o osení starají sami. Zalévají a pozorují, zda už roste.

Mezitím si můžou vytvořit zápich do misky - Velikonoční vajíčko.

2. Houpací kuřátko - pomůcky : šablona, čtvrtka nebo papírové tácky , barevné papíry nebo pastelky, lepidlo

Postup : Vystřihněte šablonu, slepte kuřátko. Vajíčko přehněte podle přerušovaných čar a přilepte kuře na vnitřní stranu vajíčka.

20210327_123559.jpg

3. Zajíček - pomůcky : ponožky, rýže, lepidlo, mašle, papír, fixy, nůžky

Postup : Do ponožky nasypejte rýži a udělejte tělo. To zavázejte provázkem (vznikne dolní část zajíce- tělo). Poté opět   nasypejte rýži,ale méně než dole. Děláme hlavu.  Nalepte oči. Kdo nemá koupené oči, může udělat z papíru. Fixem udělejte nosík. Nůžkama vystřihněte uši.

20210327_131252.jpg20210326_104758.jpg

Šablona- houpací kuře, vajíčko.pdf

Pro koumáky přikládám pohádku ,, Žabí princ ,, zkuste najít v obrázku skryté předměty. Je to těžké. Druhý obrázek si můžeš vymalovat.

Žabí princ.pdf

Užijte si tvoření a moc všechny zdravíme laugh

Projekt Kaktus

Máš rád/a kaktusy? Tak neváhej a pusť se s námi do toho.

1. den - Až půjdeš s mámou, tátou, bráchou či ségrou na procházku, hledej pěkné kamínky ( větší, menší ). Doma si je pěkně omyj, ať září čistotou a nech uschnout.

2. den - Vezmi kamínek, zelenou temperu a celý ho pomaluj. Je dobré si položit kamínek na 2 špejle. Nech zaschnout. Na zelený kamínek udělej bílou temperou křížky, čárky nebo tečky. Nech opět zaschnout. Můžeš mu ještě nalepit oči nebo je nakreslit.

3. den - Najdi malý květináč nebo hrníček či misku, který už se nepoužívá. Nasyp do něj písek nebo  hlínu nebo drobné kamínky a zasaď kaktus ( kamínek) a máš hotovo :-) Pro lesk může mamka přestříkat kaktus lakem na vlasy.

20210315_144230.jpg20210315_140911.jpg

Housenka Lucka

Housence Lucce chybí tělo a nohy. Pomůžeš jí?

Namoč prstík do barvy a podle čísla nebo teček, dodělej housence Lucce tělo a nohy.

Housenka Lucka.pdf

Děkujeme za krásné obrázky a všechny moc zdravíme smiley

Jaro už se blíží :)

Pár nápadů, jak se zabavit a vyzdobit si pokojíček nebo potěšit babičku a dědu.

Květinový závěs :  pomůcky : - čtvrtka    20210307_210230.jpg

- nůžky

- provázek

- tempery, vodovky, štětec

- lepidlo

- korálek

Jak na to : Vystřihnu si kytičky ( kdo ještě neumí poprosí maminku či tatínka).Vybarvím barvičkama, jaké se mi líbí .Každou

dvakrát a po zaschnutí slepím k sobě. Do každé kytičky udělám dirku a provléknu provázek. Na poslední kytičku mohu

provléknout provázek a korálek.

Nevadnoucí Květina : pomůcky : - čtvrtka

- krepový papír nebo tempery, vodovky20210307_204653.jpg

- špejle

- lepidlo

Jak na to : Květinu vystříhnu. Mohu použít opět tempery, vodovky nebo krepový papír. Ten si natrhám na menší kousky a udělám z něj kuličku, kterou lepím na květinu až je úplně zaplněná. Totéž udělám s druhou květinou. Když mám hotovo, vnitřní část potřu lepidlem položím špejli a přiklopím druhým květem.

At´ vám dělají radost a moc se na vás těšíme :-)

šablona - Květina.pdf

Jaké básničky a písničky se učíme

Bacil

Byl jeden bacil, do hlavy mě bacil.

Hlava hrozně bolela, zavolejte doktora.

Pak mi sedl na plíce, bolelo to velice.

Nejedl jsem vitamíny, teď mám nosík plný rýmy.

Čertíku

Čertíku, bertíku, co to neseš v pytlíku,

čertíku, bertíku, co to v pytli máš?

Je to myš, černá myš, snad se kluku nebojíš?

Čertíku, bertíku, pojď jen ke mně blíž!

O čertovi

My se čerta nebojíme, protože my nezlobíme!

Kdyžtak jenom trošinku tatínka a maminku.

Mikuláši

Mikuláši, Mikuláši, kdo to tady děti straší?

Kdo tu řinčí řetězem a kdo s tebou přišel sem?

Rohatý, rohatý s kožichem až na paty,

rohatý, rohatý, černý, střapatý.

Kdo jsi ty, to všichni víme, my se čerte nebojíme,

nemáš-li co na práci, můžeš dělat legraci.

Rohatý.......

Sníh

Padá sníh, padá sníh, pojedeme na saních.

Pojedeme s kopce dolů, pojedeme za stodolu.

Padá sníh, padá sníh, pojedeme na saních.

Sněží

Sněží, sněží, mráz kolem běží.

Zima je kočičce, hřbet se jí ježí.

Fouká, fouká, bílá je louka.

Zima je pejskovi, ke kamnům kouká.